Revista britanike “EveningStandard” në një artikull të sajin e rendit Shqipërinë të parën në 12 vendet që duhen vizituar sa më parë

Revista britanike “EveningStandard” në një artikull të sajin e rendit Shqipërinë të parën në 12 vendet që duhen vizituar sa më parë.

12 vendet që gjithkush do i ketë vizituar vitin tjetër

Ashtu si syzet e diellit “polka dots”, të viteve ’90 apo pantallonat e shkurtra prej kadifeje edhe destinacionet e udhëtimit mund të jenë’ on trend ‘po ashtu.

Në raportin më të fundit të konkurrueshmërisë së turizmit në Forumin Ekonomik Botëror, sipas prestigjozes britanike, u analizuan 136 vende për aftësinë e tyre për të qenë një destinacion i mirë turistik.

Raporti zbulon se cilat vende kishin bërë kërcimin më të madh për të mbajtur në radarin tuaj të udhëtimit.

Sipas EveningStandard, Shqipëria u rrit tetë vende në raportin më të fundit, që do të thotë se është një destinacion udhëtimi emocionues.

EveningStandard gjithashtu sugjeron lexuesit të vizitojnë Rivierën Shqiptare dhe të enden nëpër Gjirokastër, ‘qytetin e gurit’.

Foto e zgjedhur per Shqiperine

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme-nga-shqiperia/12-vendet-qe-gjithkush-do-i-kete-vizituar-vitin-tjeter-kryeson-shqip-529906/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright