Sondazhi i IPR Marekting/ Akuzon Shpëtim Idrizi: U sponsorizua nga Meta, për t’i bërë shantazh Ramës

Kur gjendemi ende në valën e fushatës elektorale, IPR Marekting ka kryer sondazhin mbi partitë politike që do të garojnë më 25 qershor. Ndërsa Partia Drejtësi për Integrim dhe Unitet nuk ka arritur dot as 2 për qindëshin, duke qëndruar në nivelin e 1.8 %.
Duke e komentuar kete sondazh, kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi thotë se ai është i sponsorizuar nga Lëvizja Socialiste për Integrim, përmes së cilës i ushtron presion kryeministrit Rama.