Tronditëse: Tenori famshëm braktis Shqipërinë! Atdheu im po jep shpirt nga maskarenjtë…

Tenori i njohur Agim Hushi ka braktisur përfundimisht Shqipërinë.

Me anë të një letre të gjatë ai ka shpërthyer kundër Shqipërisë duke rënditur zhgënjimet e shumta që ka përjetuar.

“Pas një viti qesharak më së fundmi erdha dhe unë tek termat serioze të realitetit te nje atdheu te deshtuar, qe eshte kapur per fyti dhe po jep shpirt ne duart e nje kaste kriminele, ku vlere kan vetem hajdutet, maskarenjt, injorantet, baballaret tane te kombit me hundet zbardhur nga kokaina!

Më bëtë të me vije turp nga vetja që jam bashkëkombasi juaj!”- shkruan ai.

Postimi në Facebook

Se fundmi rikthimi ne qytetin tim, atje ku filloi karriera ime; ne Sydney Opera!

Ndihem kaq i lumtur dhe krenar per kete rikthim dinjitoz si qytetar australian!

Pas nje viti qesharak me se fundmi erdha dhe une tek termat serioze te realitetit te nje atdheu te deshtuar, qe eshte kapur per fyti dhe po jep shpirt ne duart e nje kaste kriminele, ku vlere kan vetem hajdutet, maskarenjt, injorantet, baballaret tane te kombit me hundet zbardhur nga kokaina!

Me bete te me vije turp nga vetja qe jam bashkekombasi juaj!
Me dhemb qe ai popull i mire ka marre pothuaj lehtesine e nje kopeje delesh per tu çuar buze gremines dhe kujtesa historike i eshte kthyer ne nje histeri politike te skajshme dhe pa asgje qe te kujton qytetrimin te cilit i perkasim!

Duke lene pas sukseset e medha te nje sheshi qesharak me maje dhe ujra qe rrjedhin si perrenj paiqike te semure dhe tregun e ri po ju prezantoj pamje te botes se lire ku emrin e kryetarit te bashkise se nje qyteti 5 milionesh se din askush dhe ku kryetari i shtetit mbane pergjegjesi edhe per menyne e pensionisteve!
Të një shteti që po përgatitet të dërgojë së shpejti 4 banorët e parë të përjetshëm tokësorë në Mars!

Lamtumirë Shqipëri!!

Faleminderit Australia ime!!!