TRONDITET KRYEQYTETI I SHQIPERISE/ Tiranë, prostitucion, seks online, perversitet dhe prangosje

Ne vijim te lajmeve me permbajtje politike, akuza dhe kunderakuza, histeri zgjedhore dhe baterdi retorikash, Tirana eshte tronditur nga lajmet e “dritave te kuqe”. Policia e Shtetit ka bere te mundur zbulimin e nje shtepie, e cila funksiononte per seks online. Gjithashtu disa persona kane perfunduar ne pranga, dites e sotme.

Duket se L.B, e reja që kishte improvizuar banesen e saj si baze prostitucioni, e kishte marre aq seriozisht kete pune, sa ishte kujdesur per çdo detaj, qe nga punesimi i vajzave qe do te kryenin “punen” deri te mjetet qe do te perdornin ato per te joshur klientet qe kerkonin seks kundrejt pageses.

Sic e shihni edhe ne keto foto te publikuara nga “BalkanWeb”, banesa brenda së cilës ushtronin aktivitetin me klientë nga e gjithë bota, ndodhej tek Komuna e Parisit dhe ishte kthyer në një mini shtëpi publike, brenda së cilës mbizotëronin prangat, maskat dhe lodrat e tjera të seksit që vajzat i përdornin për të joshur klientët.

Mësohet se për të gjetur vajzat tutorja 34-vjeçare L. B nxirrte njoftim në faqet që ofrojnë punë (në këtë rast ishte gazeta Çelësi) ku kërkonte vajza nga 18-30 vjeç. Në njoftim nuk thuhej puna, por ofrohej një pagë e kënaqshme.

 Nga veprimet hetimore të kryera nga Specialistët e këtij Seksioni është arritur të identifikohet dhe goditet kjo veprimtari kriminale, ku shtetasja L. B., prej një periudhe kohore të gjatë, me anë të mashtrimit punësonte vajza të moshave të reja dhe i shfrytëzonte ato për prostitucion, aktivitet i cili kryhej në apartamentin e kësaj shtetaseje në Tiranë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan:

– 7 njësi kompjuteri
– 7 ekrane kompjuteri
– 7 kamera për komunikime video online

***

Katër persona, mes tyre një kosovar, dy prej të cilëve femra, janë arrestuar nga Policia e Tiranës në një tietër operacion zhvilluar nga Seksioni Kundër Trafiqeve të paligjshme.

Këta persona shfrytëzonin vajza për prostitucion. Nga veprimet hetimore të kryera nga Specialistët e këtij Seksioni është arritur të identifikohet dhe goditet kjo veprimtari kriminale.

Shtetasja T. TH., prej disa kohesh, me anë të mashtrimit joshte vajza të reja duke u ofruar atyre para dhe sende te tjera me vlerë dhe më pas i shfrytëzonte ato për prostitucion duke i dërguar në hotele të ndryshme në periferitë e Tiranës.

Këtë aktivitet të kundraligjshëm e kryente në bashkëpunim me shtetasin P. J.

Ky i fundit pasi vihej në dijeni nga shtetasja T.TH., bënte transportin e vajzave në drejtim të klientëve të tyre me makinë.

Në pranga ranë shtetasit:

1. P. J., 62 vjeç, banues në Tiranë (Neni 114/2)
2. T. Th, 50 vjeçe, banuese në Tiranë (Neni 114/2)
3. B. D., 52 vjeç, banues në Prishtinë – Kosovë (Neni 113)
4. E. P., 27 vjeçe, banuese në Tiranë (Neni 113)

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan:
– 9 aparate telefonik
– 2 automjete

Materialet proceduriale i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale,
“Prostitucioni” dhe “Shfrytezimi i prostitucionit”.